Sağlıklı ve kaliteli ürünler ilkesiyle çalışan Fitmama, hijyen daima ilk sırada yer alır, üretim her aşamada gıda mühendisleri ve veteriner hekim gözetiminde yapılmaktadır. Dünya üzerindeki yenilikleri yakından izleyen ve kendini bu yeniliklere hızla adapte eden Fitmama, ileri teknolojilerle daima sağlıklı ve mükemmel mamalar üretmektedir. Kedi ve köpek mamaları başta olmak üzere bir çok ürüne sahip olan Fitmama, toplam 10.000m²’lik alana sahip tesislerinde el değmeden hijenik bir ortamda üretim yapmaktadır. Deneyim, uzmanlık, teknoloji ve kalite unsurlarının bir araya gelmesi ile ortaya çıkan ürünler, her lezzetiyle tüketici memnuniyetini zirveye çıkarmayı hedefler.

    Üretim ilk olarak sağlıklı ve doğal ham maddeler kalite kontrol yönetmeliklerine uygunluğu alınarak üretime alınır. Bilgisayar destekli tam otomasyonlu silolardan otomatik olarak tartılıp mikronize değirmenlerde öğütülür. Mikronize olup istenilen boyutlara getirilen ham maddeler birer tonluk partiler halinde homojen bir yapıya gelinceye kadar karıştırılır ve bu esnada gerekli sıvı ve yaş ham maddeler eklenir.  

       Mikserden partiler halinde alınan karışım 130 - 150 C derecede basınç altında ekstrüze edilerek özel şekillendirilmiş kalıplarda ekstrüzyon işlemi tamamlanır. Hattın devamında ürünler 100-150 C derece ısıda özel fırınlarda kurutularak yağlama ünitesine yoluna devam eder. Yağlama tamburun da mama taneleri tamamen yağla kaplanarak gerekli karışımlar eklenir, mama taneleri homojen bir yapıya ulaşınca soğutma ve dinlendirme silolarına alınır. 

  

       Üretimden çıkan mamalar tam otomatik paketleme hattında tartılarak el değmeden özel ambalajlarına doldurulup mühürlenir, parti numarası, üretim tarihi ve son kullanma tarihi kodlanarak üretim işlemi sona erer.

Üretim Şeması
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • YouTube

Adres

FİTMAMA EVCİL HAYVAN MAMALARI

2019 FITMAMA - Maer Anonim Şirketi Markasıdır.